tel:58 7610144 email:jotun@olicondelta.pl

                         Farby Jotun.Malowanie Dachów


Najtrwalsze pokrycia z blachy dachowej po kilkunastu latach wymagają renowacji. Narażone są na działanie czynników atmosferycznych. By spełniały zadanie  wiele lat, powinny być wykonane z najlepszych materiałów. Poddawane są ciągle promieniowaniu słonecznemu, zmianom temperatury od latem +60°C, do zimą -30°C, opady atmosferycznym,  kwaśnym deszczom. Szczególnie wrażliwe na działanie tych czynników są blachy. Pod wpływem temperatury wydłużają się i kurczą. Na powierzchni powstają drobne pęknięcia, które z biegiem czasu korodują. Drogie materiały na dach blachy miedziane oraz cynkowo-tytanowe  pokrywając się patyną która zabezpiecza je przed takimi zjawiskami. Mniejszą trwałość mają cenowo atrakcyjne blachy ze stali i aluminium. O ich odporności na korozję decydują powłoki, które jednocześnie nadają kolor. Każdy, kto zdecyduje się na takie pokrycie, powinien być świadomy, że nie wszystkie powłoki są tak samo odporne na korozję i blaknięcie. Niewykluczone, że po pewnym czasie blachy takie trzeba będzie odnowić.


PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI DO MALOWANIA

Przygotowanie powierzchni dachu do malowania ma zasadniczy na trwałość pokryć antykorozyjnych. Trwałość antykorozyjnego pokrycia wzrasta w miarę zwiększenia stopnia czystości, do jakiego doprowadza się powierzchnię dachu obiektu przed malowaniem. Nawet najlepsze farby o najwyższej jakości mogą nie spełnić swego zadania ochronnego w przypadku ich nałożenia na nieodpowiednio przygotowane podłoże. Podstawowe etapy przygotowania powierzchni dachu do malowania to:

1.Mycie i czyszczenie dachu .

Polega na mechanicznym myciu roztworami ze specjalnymi detergentami do tego przeznaczonymi  i urządzeniami wysokociśnieniowymi . Etap ten ma na celu usunięcie pyłów, zatłuszczeń, związków chemicznych, słabo przyczepnych warstw starej farby  itp. Jest to bardzo ważny element bo usuwa zanieczyszczenia pogarszające przyczepność powłok malarskich do podłoża.

2. Korozja i naprawa, kontrola przyczepności starych powłok.

Etap ten polega na usuwaniu ognisk korozji, mechanicznie lub za pomocą specjalnych  środków chemicznych oraz ewentualnych napraw dachu.

Kontrola przyczepności starych powłok jest to bardzo ważna czynność.

3. Odtłuszczanie.

Polega na chemicznym odtłuszczeniu powierzchni dachu.

4. Malowanie

Etap ten  polega na nakładaniu szczelnych warstw lakieru technikami klasycznymi  lub za pomocą natrysku hydrodynamicznego.


Kreator stron www - szybka strona internetowa